Шлях

PC
Початок.
Спочатку варто охарактеризувати бажане майбутнє. Мабуть, для більшості воно пов’язане з досконалістю та успішністю держави. Держава повинна забезпечувати… ну і далі йде довгий перелік всіляких корисних речей. От тільки одна проблема – хто ту досконалу державу створить?
Втім, варто зауважити, що держава не первинна, вона похідна від суспільства. Спочатку люди встановлюють між собою певну систему взаємовідношень, тобто створюють суспільство, суспільний устрій. А вже потім, у повній відповідності з суспільним устроєм, створюють державу.

А можна «на халяву»?
Можна. Люди можуть пустити суспільні процеси на самоплин. В такому випадку інстинкти забезпечать створення суспільства тваринного рівня – зграї на чолі з вожаком. Але таке примітивне суспільство абсолютно неефективне в сучасному світі, якщо порівнювати з транспортними засобами, воно як віслюк в порівнянні з авіалайнером. І закінчує завжди однаково погано – фашистська Німеччина, Радянський Союз, Ірак, Лівія тому приклад. В майбутньому така ж доля очікує і уламки СРСР – Росію, Україну, Білорусь та деякі інші.

Божа поміч.
Бог послав до людей свого сина Христа для того, щоб навчив їх головному – правильним суспільним взаємовідношенням. І ті народи, котрі почали жити у відповідності до християнського світогляду, збудували і досконалі суспільні взаємовідношення, і досконалі держави, і гідний сучасної людини рівень життя.

Суть християнства.
Християни об’єднуються навколо спільних цінностей. Чому Христос не залишився з людьми? Бо вони, будучи духовно вкрай недосконалими, спробували б перетворили його на ідола і жити його розумом та волею, тобто залишалися примітивними бездумними створіннями, по суті своєрідною худобою, котра живе у відповідності до волі господаря. Власне, так живуть тварини, керовані закладеними в них інстинктами.
Суть же людини полягає в тому, що вона сама має вільно робити свій вибір. Розумні людські спільноти розвиваються, маючи за мету перетворити кожного свого члена на подобу мудрого та досконалого Бога. І саме такий напрям людського розвитку забезпечує християнство.

Примітивізм – паразитизм.
Нерозумні ж опускаються до тваринного рівня, вони не творці, вони споживачі. По суті, нерозумна людина споживач є паразитом, оскільки прагне жити не за рахунок творення, а за рахунок природних ресурсів та створеного іншими людьми.
Якщо проаналізувати суть поділу людей на класи, раси, національності, мовні, територіальні, професійні, релігійні та інші розбіжності, то за ними побачимо одне – прагнення жити за рахунок інших людей.

Головне.
Навіщо потрібна загальна освіта? Навіщо кожному її обов’язково потрібно отримати? Навіщо потрібна Церква? Чому люди весь тиждень можуть займатися абсолютно різними справами, а кожного сьомого дня йдуть до Церкви?
Відповідь проста – для того, щоб створити члена суспільства відповідного цивілізаційного рівня розвитку. Для того, щоб поселити та розвинути в людині образ і подобу Бога з усіма його позитивними якостями.
Чому це головне? Та тому, що від нього залежить все інше.

І паразити в калашний ряд!
Паразитів ніхто ніколи не любив, навіть вони самі себе. Взагалі, люди б вже давно зменшили кількість паразитів до мінімального рівня, якби не одне але – паразити дуже гарно вміють маскуватися під нормальних людей. Вони і в Храм перші біжать, але прохають в Бога не совісті, розуму та благочестя, а халяви для задоволення своїх непомірних амбіцій та матеріальних потреб. Вони прагнуть не розвитку людей, а їх очолювання, не створення досконалого справедливого суспільства, а його пограбування та експлуатації. Замість того, щоб турботу про розвиток суспільства та держави зробити одним з головних пріоритетів свого життя, вони намагаються перекласти ці обов’язки на когось іншого, як правило найвправніших політичних шахраїв.
Результат? Задоволення цієхвилинних примітивних потреб і гідні хитрих дурнів віддалені наслідки.

Світ від Лукавого.
Храм завжди будували на найвищому місці. Розумні люди завжди понад усе звеличували Бога, свою духовність, свій розвиток, спільні цінності та інтереси, спільно вироблені на основі християнських цінностей закони.
Світ від Лукавого діаметрально перевернутий. На чільному місці вождь, сила, задоволення найпростіших інстинктів. Чому скрізь стоять пам’ятники Леніну, чому над Києвом бовваніє Баба? Чому на сайті Города домінують всілякі дешеві сенсації, миски з локшиною та реклама сфотканих адміном геніталій? Чому найбільшу увагу привертають фільми з халявним ліфтом в Рай? Чому замість творення сучасної суспільної культури домінує скиглення за диктаторами на зразок Сталіна та диктаторською радянською системою?
Це дрібниці? Можливо, але ці дрібниці, такий світогляд від Лукавого завжди закінчується однаково – стражданнями, голодоморами, концтаборами, втратою державності, загальною руйнацією життя і довічною ганьбою.

Творення майбутнього.
Найперше, потрібно вірно розставити пріоритети. Бог, знання, суспільна культура, творення сучасного повноцінного українця-громадянина – на чільному місці. Все інше на другому, а дещо і на десятому місці.
Коли громадянин подає до суду на мера за очевидні зловживання, він має бути головним героєм міста, об’єктом суспільної уваги та допомоги. Коли хтось пропонує визначитися з спільними цінностями та виробленими на їх основі законами, то така ініціатива повинна бути всіляко підтримана суспільством.
Коли хтось пропонує знайти доброго пана чи повернути режим диктатури, то він має бути осміяний як людина світоглядно примітивна, людина убога. Це має бути зроблено навіть в тому випадку, коли людина має неймовірні таланти в інших царинах. Інакше не можна. Для прикладу, на війні ніколи толерантно не відносяться до зрадників, до примітивів, котрі намагаються за рахунок попрання інтересів загалу вирішити свої шкурні проблеми.

Про грішників.
Тисячоліття тому нашим предкам вистачило мудрості та волі відмовитися від примітивного ідолопоклонства та прийняти досконалу християнську віру.
Сьогодні нам варто об’єднати зусилля народу для відмови від примітивного посткомуністичного язичництва для переходу до християнських цінностей, до творення суспільства на основі світоглядно досконалих членів суспільства.
А що ж з грішниками? Та нічого, просто показати їм та всьому загалу їх ниций рівень, прибрати їх з покуті. А потім більшість з них, звісно крім патологічно обмежених, долучиться до загального процесу творення успішного життя.

Примітка: Цей матеріал написаний для Чернігова, але, за виключенням декількох речень, він актуальний для всієї України.

Advertisements

About Сергій Трегубенко

Демократ.
Опубліковано у Архів (до грудня 2013р.). Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s